• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çocuklara hayvan sevgisi eğitimi ailede verilir

Çocuklara hayvan sevgisi eğitimi ailede verilir

Çocuğunuzun sevgi dolu bir çocuk olması için onlara önce hayvan sevgisini aşılamalısınız. Hayvanları sevmeyen kişi, insanları da sevmez. Kendisini de sevmez. Dolayısı ile mutsuz bir yaşam, huzursuz bir ruha sahip olur. Böyle bir hayatı çocuklarımıza yaşatmamak için onlara henüz yaşları küçükken hayvan sevgisi aşılamalıyız.
Annelere büyük görev düşüyor
Çocuklara onlar pis diyerek hayvanları ellettirmeyen annelere sesleniyoruz, o pis dediğiniz hayvan 10 sene yıkanmazsa kokmaz ama insan denilen varlık 3 gün yıkanmazsın yanına yaklaşamazsınız. Hangimiz daha pisiz ?
Hayvanları sevmek, hayvan sevgisini aşılamak gerekiyor. Dilsiz hayvanlar, kime ne zararları var? İnsanların elinde canileşiyorlar. Yine insanlar o hayvanlara kötülük yapıyor, barınaklar bedenen ve ruhen yaralı hayvanlarla dolu. Ama çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren hayvan sevgisini aşılarsak, hem hayvanların gördüğü bu zulüm ortadan kalkar hem de çocuğumuz hayvanları, insanları seven sevgi dolu bir çocuk ilerde de sevgi dolu bir yetişkin olur.

Ağaç yaşken eğilir!

Dünyaya karşı şuan ne hissediyorsak, bunun tohumları biz küçükken atıldı. İlk hissettiğimiz, yaşadığımız ilk hayal kırıklığında ki düşüncelerimiz, biz 80 yaşına da gelsek değişmeyecek. Benzer şekilde tepkiler vereceğiz. Çünkü insan duygu durumu için tepki geliştiremez, her şeyi öğrenmiş olarak taklit ederek yapar. Taklit, çocuklarımıza sevgi verdiğimizde bir nebze esner. Ve hayvan sevgisi çocuklarımızı dünyayı sevme ve duygu geliştirme yeteneği verir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM