• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cumhurbaşkanı Suriyelilere ev verilmesi talimatı verdi

Cumhurbaşkanı Suriyelilere ev verilmesi talimatı verdi

Sosyal medyada hızla yayılan bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suriyelilere sınıra yakın bölgede ev yapılması talimatı verdiği giderek artan Suriyeli nüfusun burada kalması için yeni geleceklerin burada yaşaması ve yaşam kalitesinin artmasına yönelik çalışma istedi.

Resmi kayıtlara bakıldığında 3 milyon Suriyeli olduğu görülüyor fakat sayının resmi olarak şuan 3,5 milyona yaklaştığı görülmektedir.

Suriyelilere yapılan yardıma halk tepkili

Suriye’de olan savaş sebebi ile ülkelerinden göç eden Avrupa’ya gitmek için Türkiye üzerinden gelenler, Türkiye’de kaldı Avrupa Türkiye ile anlaşarak göçün önüne geçmek için Türkiye ile masaya oturdu alınan neticede Suriyeliler Türkiye’de kalacak Avrupa devletleri ise para verecekti, ülkede artış gösteren Suriyeli sebebi ile ev kiraları da olan artış,vergiye de muhale edince halk tepkisiz kalmadı evde yetmez arabada verin hashtag oluşturarak tepkisini dile getiren vatandaş kiraları zor veriyoruz bu ülkede olan yoksula bakman kişiler seçim zamanı ne diyecekler, Kendi yoksuluna bakmalı ilk önce konut yapacaklarına bu ülkede olan yoksula baksınlar, Suriyelilere verilen yardım kime veriliyor? Ulaşım bedava, alış veriş kartı da ver oldu şimdi ev birde araba ver tam olsun.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriyeli isteği

Sınırın yakınlarına ve diğer alanlara yönelik çalışmalarda çadır kentler’de olan kişileri ve diğer kişileri konutlara yerleştirmek ayrıca suriyenin kuzeyinde koruma alanlarında konut yapma isteği olduğu belirtilen Cumhurbaşkanının konuyu araştırın dediği öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. hey alalhım sen aklıma mükayet ol kardeşim bir kiramızı zor veriyoruz ülkede evsiz bir çok kişi var şehit ailesi varken bunlar kim yahu yemin ederim bundan sonra bu adama oy ne veririm neden verenle konuşurum yazıktır günahtır arkadaşım günah be günah hiç allah korkusu yokmu sizlerde!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM