• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cinsel Hayatta Mutlu Olmak

Cinsel Hayatta Mutlu Olmak

Neşeli ve eğlenceli bir cinsel hayat birçok şahsa bir baht ya da rastlantı gibi geliyor. Adeta nereye baksak cinsel hayatlarından şikayetçi olan çiftlere rast geliyoruz. Gerçekte cinsel hayatta olmak olası. Bu her iki partnerin de katılması ve gayretiyle başarılıyor. İşte cinsel hayatta mutluluğu yakalayan çiftlerin sırları: Kendi mutluluklarına odaklanıyorlar: Cinsel hayatta herkesi neşeli eden değişik bir rutin var. Cinsel temas sıklığı, cinsellik evvel, esnasında ve ardından uygulanan yaklaşımlar, seks esnasında hoşlanılan ya da seçenek edilmeyen cinsel davranışlar her çift için ayrı. Cinsel hayatta neşeli olan çiftler kendisi mutluluklarına odaklanıyor, farklı çiftlerin cinsel hayatlarını kendilerine kısas almıyorlar. Önceliği kendilerini neşeli eden bir cinsel ritüel yaratmaya veriyorlar.

Seksi öncelik yapıyorlar:

Uzun süreli ilişkilerde cinselliğin hayattaki önceliği değişebiliyor. Yaşam koşuşturması, iş-aile yükümlülükleri, vakitsizlik, temas çatışmaları, uykusuzluk gibi nedenlerle cinselliğin ehemmiyeti azalabiliyor. Çift cinsellikte külüstür duyduğu coşkusu kaybedebiliyor. Cinsel hayatta neşeli çiftler işte bütün etkenler içerisinde cinselliği yeniden de öncelik inşa etmeyi başarıyorlar. Cinselliğin fiziksel ve duygusal istikamette yaklaşmaları için bir fırsat olarak görüyorlar. Günlük hayatın streslerini birbirleriyle atmayı seçenek ediyorlar. Değişikliği seviyorlar:Cinsel hayat zamanla sakinleşebiliyor.
Seks külüstür coşkusu kaybedebiliyor. Partnerin istediği ve sevdiği davranışlar da zamanla değişebiliyor. Bu halde beyinde cinsellik esnasında salgılanan mükafat ve sevinç hormonları düşüşe geçiyor. Cinsellikte değişik bir rutin ile tatbik etmek ise çiftlerin heyecanını tetikliyor.

Cinsellikte neşeli çiftler bu hususta iletişimi devam ettirip cinsel rutinlerini sıklıkla güncelliyor.Erotizmi etiketliyorlar: Erotik hislerin kuvvetli, yoğunluğu uzun ilişkilerde düşebiliyor. İşte cinsel hayatta neşeli çiftler bu erotik duyguları tetiklemeyi keşfediyor. Herkesi erotik istikametten etkileyen değişik bir motivasyon var. Bu bazı durumlarda bir mesajlaşma, bazı durumlarda bir bakışma, bazı durumlarda de erotik bir masaj olabiliyor. Erotik duyguları birbirine hatırlatıp, hayatlarının bir parçası yapmış çiftlerin seks coşkusu henüz yüksek.

Yavaşı seçiyorlar:

Cinsellik çoğu çiftin hayatında neticeye merkezli yaşanabiliyor. Meğer cinsel ritüelin her bir noktasından zevk alabilmek, cinselliği süratle, “oldu bitti” anlayışı ile değil, keyifle yaşam sürdürmek cinsel tatmini arttırıyor. Aheste seks ile, acelesiz, ana yoğunlaşan, sakinleştirici ve beğeni veren bir rutin ile seksin verilen duyumsamalar yükseliyor. Geri bildirim yapıyorlar: Cinsel hayatta neşeli çiftlerin en etkin bulunduğu noktalardan biri geri bildirim. Cinsel etkileşim cinsel mutluluğun en ehemmiyetli noktalarından biri. Cinsellikte zevk alınan, beğeni veren noktaların partnerler arasında paylaşılması, cinsel hayatı gittikçe henüz iyi bir noktaya taşıyor. Bayan ve erkek fizyolojisi değişik çalıştığı için partnerlerin kendilerini hoşnut eden davranışları konuşması gerekmektedir.

Zihin okumuyorlar:Cinsellikte zihin okumaya defa sık rastlanıyor. Örneğin eşinde sertleşme meselesi olan bir bayan “Kesin beni beğenmiyor” diye düşünebiliyor. Ya da eşinde erken boşalma olan bir bayan “Hep kendisini düşünüyor” şeklinde eşini suçlayabiliyor. Meğer aslında defa değişik bir senaryo olabiliyor. Cinsel hayatta neşeli olan çiftler birbirleri otomatik, içgüdüsel olarak anladıklarını var saymıyorlar. Gerekli olan noktalarda konuşarak birbirlerini henüz iyi anlamaya çalışıyorlar.

Önlem alıyorlar: Cinsel sağlık beslenmeden, uykunuza, cinsel hormonlarınızdan, duygusal halinize birçok faktörden etkileniyor. Cinsel sağlığa iyi gelen bir hayat tipine sahip olmak ehemmiyetli. Bu manada cinsellik genel sağlığın bir barometresi. Cinsel yönden neşeli çiftler işte bu noktalara ilgi ediyor. Cinselliğe iyi gelen gıda seçimleri yapıyor, sigaradan uzak gözüküyor, depresyon-endişe-stres gibi duygusal etkenleri henüz iyi yönetiyor. “Bizim sorunumuz” diyorlar: Cinsel hayatta her üç şahıstan biri minimum bir cinsel mesele yaşıyor. Bu demek ki minimum üç çiftten biri cinsel hayatında sıkıntılarla karşı karşıya.

Cinsel hayatta neşeli çiftler bu “Benim” ya da “Senin” meselenin değil, “Bizim” sorunumuz diyen çiftler oluyor. Cinsel hayatta hayat sürdürdükleri sıkıntıları paylaşıyorlar ve beraber çözüm arıyorlar.

Alarmı kapanıyorlar: Cinsel hayat alarm verdiğinde birçok çift bu alarmı yok sayıp kapamayı seçenek ediyor. Mesele ister sertleşme sorunu, erken boşalma, isteksizlik isterse orgazm meselesi, libido kaybı, uyarılma güçlüğü veyahut cinsel ağrı olsun cinsel meseleler fazlası vakit kendisi kendiliğine yok olmuyor. Yalnızca büyümeye ve çiftin arasında soğukluk yaratmaya sürüyor. Cinsel istikametten neşeli çiftler işte bu alarmları eskiden fark ederek bu hususta takviye arayışına gidiyorlar. Meselesi psikolojiye başlamadan evvel organik nedenlerin olup olmadığını merak ediyorlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM