• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÇALINTI ÇIKTI !

ÇALINTI ÇIKTI !

Manuş Baba’ya Şok

Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren Manuş Baba isimli sanatçının ‘Eteği Belinde’ adlı şarkısının çalıntı olduğu ortaya çıktı.

Musıki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği yaptığı açıklamada şarkının 2005 yılında Atilla Yılmaz’ın çıkarmış olduğu ‘Sende Gayri’ isimli eserin kopyası olduğunu açıkladı.

Olayla ilgili Atilla Yılmaz şu açıklamada bulundu.

”Sevenlerim ‘Senden Gayrı’ isimli parçamın kopyası olduğunu söylediklerinde şarkıyı dinledim. Söz ve müziği ‘Manuş Baba’ yazan parçanın müziği benim 2005 yılında yayımladığım ‘Senden Gayrı’ eserimle aynısı olduğunun farkına vardım. Bu konuyla ilgili olarak yasal tüm işlemleri başlatıp emeğime sahip çıkacağım”.

Kendini Savundu

Olayın ortaya çıkmasının ardından tepkiler almaya başlayan Manuş Baba yayımladığı bir mesajla eserin çalıntı olmadığı savundu . İşte o açıklama.

”Nereden bulaştık bu işe bilmiyorum..‬ ‪Vaktiyle atari salonunda oyun oynamak için evden ufak tefek bir şeyler arakladığımız oldu da böyle hırsız damgası vurularak ortada dolaşan haberler mevzusu biraz ağır yani.

Benim, bizim, dostlarım, ailem için. Kaldı ki emek ailemden öğrendiğim, içimde taşıdığım, bunu hayatım boyunca yol arkadaşlarımla, dostlarımla bu zamana dek beni destekleyenler ile paylaşmaktan mutluluk ve onur duyacağım bir şeyken, böyle emek hırsızlığı ithamıyla karşılaşmak çok da ezici bir şey değil benim için açıkçası.Vicdanım ile ilgili herhangi bir telaş yaşamıyorum. Üzüldüğüm tek nokta var ki tanımadığım, bilmediğim, dinlemediğim, iyi niyetten yoksun, benim için müzikal olarak çok uç bir noktada olan eser sahibi ile öyle bir benzerliğin olma ihtimali ve kendimin aynı hisleri paylaşmış olma ihtimalidir beni yaralayan.
Ben yazdım, ben ürettim derken o özel hislerimin çok da özel kılınamayacağı bir durumla karşılaşmaktır beni kıran. ‬‪

MSG dışında, MESAM’a başvurulmuş çalıntı, benzerlik adına başka bir eser sahibine ait başka bir dilekçe daha bulunuyor. ‪Nasıl çıkacağız bu işin içinden bilememekle birlikte popülerlik, ün mevzusu da kolay iş değilmiş arkadaş. Ne karakter kaldı, ne ana, ne baba. ‪Memleketin dört bir yanında şarkılar, türküler ile bir araya geldiğim her sahnede bizi bir arada tutan ne varsa ona inanıyor ve bu güzelliğin bizi iyileştireceğini, kurtaracağını düşünüyorum dedim.

Memlekette her şey artık o kadar anormal ki kötü adamlar, kötü kadınlar çiçeğe, doğaya, sevgiye, dostluğa, insanca yaşam taleplerine karşı durup bunun mizahını yapıp gülünç buluyorlar.

‪Şimdilik buralardayım. hayatımda popülerlik, ünden, şöhretten daha öte şeyler var. Ahlaklı olmak, insan olmak, memleketin, dünyanın farkında olmak, ailem, dostlarım, sevdiklerim. ‪Varsın sizin olsun ününüz, şöhretiniz.. ‪Şu memlekette hiçbir şeyin benim istediğim gibi olmayacağını anlamış olmakla beraber asla bu hayal kırıklıklarından dolayı da vazgeçecek değilim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM