• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cumhurbaşkanı Kilise Açtı

Cumhurbaşkanı Kilise Açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Demir Kilisesi Açtı

İstanbul Balatta olan Sveti Stefan Kilisesi (Demir Kilise) Recep Tayyip Erdoğan 7 yıldır restorasyonu biten demir kilisesini açtı. Büyük Şehir Belediyesi ise kilise için 15 tirilyon para yardımında bulundu. Açılışa Bulgar Başbakan Borisov katıldı.

Açılışta konuşma yapan Tayyip Erdoğan uzun zamandır Bulgaristan ile aramız çok iyi,biz bu kilisenin yardımı için yaklaşık 15 milyon ve daha fazla harcama yaptık bu Türkiye için önemli bir adımdır. Farklı ve din ve kültürlerin buluşma noktası olduğumuzu bir kez ispat ettik.

Konuşmalarında sık,sık birliktelik mesajı veren iki başbakan ve Cumhurbaşkanı dünyanın tek demir kilisesini açmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Bunu CHP kilise acsaydi münafık olurdu bir sorum olacak Allah’a şirk koşulacak degilmi orada.. peki devlet kendi aldığı vergilerle buna musade ediyorsa ve Avrupa’nın gözünü boyamak için bunu yapıyorsa kimse kusura bakmasın bu adama müslüman demek şüphelidir. Ayrica ulkende bu kadar aç varken vatanını satmış kişileri bunlar türk demek ihanettir. Seçimle geldin yıllarca simdi gitme zamanin. Bir sorum daha olacak kiliseyi de ya allah Bismillah diye acsaydi tam olsaydı.bunu ABD’li bir vekil acsa bizimkiler siyonizm derdi ama bu açınca ooo siyaset diyorlar ben ak partili arkadaşlara soruyorum bunun neresini savunuyorsunuz densizler akpartili kişilerden türk vatandaşlığı alinmali ve musluman kimlik üzerinden silinmeli derhâl..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM