• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İtalya’nın Dünya Kupasına Gidememesi Ülke Ekonomisini Zarara Soktu

İtalya’nın Dünya Kupasına Gidememesi Ülke Ekonomisini Zarara Soktu

CONI eski başkanı Carraro, İtalya’nın Dünya Kupası’na gidememesinin ülke ekonomisinde derin bir yara bıraktığını söyledi. Ayrıntılar haberimizde…

İtalya 1 Milyar Euro Zarara Uğradı

İtalyanlar, sadece 60 yıl sonrasında Dünya Kupası’na gitme şansını kaybetti. Bu durum sonrasında büyük bir ekonomik felaketle karşı karşıya kalınacak. Carraro’nun bu durum karşısında beklediği zarar bedeli ise 1 milyar Euro.

Yaklaşık olarak 500-600 milyon Euro zararın olacağını söyleyen Carraro, gerekli önlemlerin alınmadığı takdirde 1 milyar Euro’ya kadar çıkabilecek bir zarar poliçesinden bahsetti.

İtalya Futbol Federasyonu’nun geleceği hakkında ise 48 saat süre isteyen Carraro, aynaya bakarak durumun değerlendirilmesi konusunda düşünülmesinin dileğinde bulundu.

Buffon’un Son Dünya Kupası Olacaktı

Gianluigi Buffon, milli takımı ağlayarak bırakmak zorunda kaldı. Futbolda sürekli olarak beklenen şeyler bu sefer İtalya için gerçekleşmedi. Dünya Kupası’na gidemediği için ağlayan Buffon’un ardından İtalya futbolunda büyük değişiklikler yaşanabilir. İtalya’nın Dünya Kupası’na katılamaması, ülke futbolunu derinden yaralarken efsane futbolcularının da büyük üzülmesine sebep oldu.

Buffon bu sene futbolu bırakacağını söylemişti fakat son olarak Dünya Kupası’na katılmayı bekliyordu. Yaşanılan kötü play off turuyla, Buffon’un hayalleri gözyaşlarına boğuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM