• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tayyip Erdoğan Vatikanı Ziyaret Etti

Tayyip Erdoğan Vatikanı Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Vatikan’da karşılandı uzun süredir görüşmek istediği ve daha öncede papa tarafından övülen bir kişi olan Tayyip Erdoğan Vatikan heyeti tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı yapmış olduğu açıklamada bu görüşme ülkeler arasında barış için çok önemli bir barış mesajı vermemiz gerekiyor bu bizim içinde büyük bir fırsat dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bunun dışında Papa Francis ile görüştükten sonra ise Vatikan devlet sekreteri ile (Başbakan) Kardinal Pietro Parolin’i kabul edeceği bilgisi verildi,Papa daha önce Tayyip Erdoğan’ı davet etmişti. Daha öncede farklı ülkelerin sorumlu tarikatları ile görüşen Cumhurbaşkanı daha öncede Kahire’de 2011 yılında papa ile görüşmüştü.

Cumhurbaşkanına Yakın Kyanklar

Suriye’de yaşanılan olaylar ile ilgili olarak bir görüşmenin’de olacağını bölgede olarak yeni yatırımlar ve orta doğuda olan savaşın son bulması için görüşmeye gittiğini dile getiriyor.

Papa Kimleri Davet Etti?

Daha öncede Turgut Özal Papanın davetlisi olarak bir görüşme gerçekleşmişti fakat resmi bir görüşme olmadığı söylenmektedir.

Tayyip Erdoğan : Papa ile aynı düşünüyoruz demecinde bulunmuştu yıl 2014. Bu konuşmanın ardından bu görüşmenin’de gayet resmi ve ciddi konular üzerinde görüşüleceği düşünülüyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Bunu kemal yapsaydı ne derlerdi acaba akparti arkadaşlar yazık acinicak haldeler ülkede sehit varken o papayla guler yüzlü pozları allah sorar hem buna hemde yolundan gidenlere yaziklar olsun hükümete ve ona uyanlara

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM